Despre noi

 

Totul a început cu o viziune

În anul 2016, ne-am propus să regândim comerțul cu cereale și materii prime și să creăm o platformă digitală către piața comerțului internațional atât pentru fermieri, cât și pentru casele de comerț. Scopul a fost acela de a creea acces și la piața externă așa cum se procedează și în alte domenii. Experiența profesională a Idei din domeniul agriculturii și alimentației, împreuna cu experiența profesională a Juliei din domeniul IT si a startup-urilor din întreaga Europă, au adus la existența platformei Commoditrader.

Acum suntem aici

După o lungă perioadă, cu mare sprijin din partea unor ambasadori din domeniul agriculturii și a unor fermieri din întreaga Europă, suntem pregătiți să realizăm viziunea noastră asupra unei platforme europene de comercializare a produselor agricole. O platformă care va schimba modul în care agricultorii, casele de comerț și fabricile de furaje acționează astăzi. De la o tranzacție manuală, la una digitală, de la modul lent la modul eficient, de la modul învechit la cel modern.

 
 

Care este următorul pas?

Este întotdeauna dificil să prezicem viitorul, dar un lucru este sigur – vom continua să ne concentrăm asupra modului în care putem crea valoare în agricultură prin digitizare. Dacă aveți idei sau sunteți interesați într-o colaborare, ne-ar face mare plăcere să le auzim.

Echipa

Simon Haldrup

CEO

simon@commoditrader.com

+45 41939828

Ida Boesen

Co-Founder

ida@commoditrader.com

+45 27386843

Julie Karl Koch Fahler

Co-Founder

julie@commoditrader.com

+45 53761988

Sigrid Bruun Jakobsen

Client Services Manager

Sigrid@commoditrader.com

Alexandra Suciu Sørensen

Market Development – Romania

Alexandra@commoditrader.com

Mateusz Trzesniowski

React developer

Robin Wunderlin

Tech lead – Rails developer

Natalia Kwiatkowska

Market Development – Poland

Natalia@commoditrader.com

Nis Theodor Nielsen

Market Development – Denmark & Baltics

Nis@commoditrader.com

Consiliul director

Jytte Rosenmaj

Președinte

Iben Møller

Membru consiliu

Kim Kjær Knudsen

Membru consiliu

Ida Boesen

Membru consiliu

Julie Karl Koch Fahler

Membru consiliu

Creează-ți un cont și fi unul dintre cei care ajută la dezvoltarea viitoarei piețe de tranzacționare.

Accesați piața